Çocuklarda Ortodontik Tedavi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

8 Cevaplar

 1. Nihal dedi ki:

  7 yaşında oğlum var. Dişleri yamuk tedavi olur mu ?

  • Diş Hekimi SERKAN ZEYBEK dedi ki:

   7 yaşında ağızda hem süt dişleri hem de daimi dişler bulunur. Muayene edilip gerekli kontrollerden sonra apareyler ile ortodontik tedavi yapılabilir.

 2. Sennur dedi ki:

  Mrh Serkan bey bizde diş tedavısıne başladık oğlum 8 yaşında çene kayması var ama gozetım altında olcaz ve 6 dolgu 2 kanal ama bugün ki yarım kanal yapıldı ve agrı devam ederse çekim dedi çekilen dişin yerine aparat takılacakmı oğlum kullanabılırmı ve yarım kanal ağrıyı durdururmu

  • Diş Hekimi SERKAN ZEYBEK dedi ki:

   Öncelikle geçmiş olsun. 8 yaşındaki oğlunuzun gerekli dişlerine dolgu veya kanal tadavisi yapılması ağız ve diş sağlığı için çok önemlidir. Süt dişlerinin normal zamanından daha erken kaybedilmesi bazı ortodontik problemlere yol açabilir. SÜT ve DAİMİ DİŞLERİN ne zaman değişip süreceğine buradan bakabilirsiniz. Mecbur kalınıyor ve süt dişi çekiliyorsa ve uygun koşullar mevcut ise YER TUTUCU yapılarak bu ortodontik problemlerin önüne geçilebilir. Röntgenlerle beraber gerekli incelemeler ve muayene yapıldıktan sonra karar vermek gerekir.

 3. Gaye dedi ki:

  18 yasindayim yamuk dislerim var ama cok yok tedavi olurmu

  • Diş Hekimi SERKAN ZEYBEK dedi ki:

   Çapraşık dişlerin, kapanış bozukluklarının, alt ve üst çene kemikleri arasındaki ilişkide problemleri olan hastaların tedavisi ortodontik tedavi ile mümkündür. 18 yaşında olmanız ortodontik tedavi için uygundur. Detaylı bir muayene ve röntgenlerin incelenmesinin ardından tedavi yöntemleri hakkında karar verilebilir.

 4. nazlı dedi ki:

  11 yaşında kızım var üst cene darlığından dolayi dişleri çarpık tedavi için belli bir yaş aralığı var mıdır

  • Diş Hekimi SERKAN ZEYBEK dedi ki:

   11 yaş ortodontik tedavi için uygun bir yaştır. Daha erken yaşlarda da ortodontik tedavi imkanı vardır. Muayene olduktan sonra tedavi detayları hakkında bilgi verilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir